شرایط استفاده از خدمات (Terms of Service)

مقدمه

لطفا این سند را پیش از استفاده از محصولات و خدمات ابریمنت با دقت بخوانید. در صورتی که با هر یک از بندهای ذکر شده موافقت ندارید، به هیچ عنوان از محصولات و خدمات ابریمنت استفاده نکنید و در صورت استفاده، به آن خاتمه دهید. دسترسی شما به خدمات و محصولات و استفاده از آن‌ها منوط به پذیرش و رعایت مفاد این سند است. این سند صلاحیت قانونی جهت داوری در مراجع قانونی را داراست. تغییر در مفاد این سند بلافاصله پس از بروزرسانی و اطلاع‌رسانی به کاربران از طریق راه‌های ارتباطی، اجرایی خواهد شد. آخرین نسخه از این سند همیشه در آدرس قوانین برای مطالعه کاربران قرار دارد و کاربران موظف‌اند به صورت دوره‌ای آن را مطالعه کنند.

مقدمه

کاربر:هر شخص حقیقی یا حقوقی دارای سن قانونی که با شماره همراه تحت مالکیت خود یا مجموعه منتسب، کد ملی و ایمیلی که به آن دسترسی دارد، اقدام به ثبت نام کرده و حساب کاربری 'ابریمنت' برای او ایجاد شده است

ابریمنت:مجموعه 'محصولات' و 'خدمات'، که واحد فناوری زیرساخت ابری گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات مهیمن مسئولیت ارائه، توسعه و پشتیبانی آن را بر عهده دارد.

محصول:تمامی آنچه بر روی حساب کاربری در ابریمنت به آدرس abriment.com ارائه می‌شود. این محصولات در حال حاضر شامل 4 محصول سرور ابری (IaaS)، پلتفرم ابری (PaaS)، فضای ذخیره‌ساز ابری (Object storage) و دیتابیس ابری (DBaaS) است.

سرویس:'محصولاتی' که کاربر از آن‌ها در جهت رفع نیازهای زیرساخت ابری خود استفاده می‌کند.

خدمت:پشتیبانی‌های فنی، خارج از امکانات حساب کاربری 'ابریمنت' که از طرق مختلف ارتباطی اعم از ایمیل، پیامرسان سروش‌پلاس و تماس تلفنی انجام می‌شود. این خدمات در حال حاضر شامل 2 خدمت، مشاوره ابری (ابری شدن) و DevOps است.

کشور:جمهوری اسلامی ایران

دوره‌ی ۳۰ ‌روزه:بازه‌ی زمانی‌ ۳۰‌ روزه که با پرداخت و فعال‌سازی یک‌ سرویس مبتنی ‌بر زیرساخت ابری شروع می‌شود.

زمان دسترسی:زمانی‌که مشتری بدون هیچ اختلالی (بجز موارد سلب مسئولیت) از خدمات استفاده کرده است.

مبلغ ماهانه:مبلغ ریالی پرداخت ‌شده، برای هر دوره‌ی ۳۰ روزه‌ی یک‌ سرویس فعال

نسبت دسترسی ماهانه: نسبت زمان دردسترس‌ بودن یا قابل استفاده بودن یک سرویس مبتنی ‌بر زیرساخت ابری به ‌زمان اختلال آن سرویس در یک‌ دوره‌ی ۳۰ ‌روزه

اختلال:هرگونه مانعی که مطابق با شروط این سند در دسترسی کاربر به ‌هر یک از خدمات زیرساخت ابری «ابریمنت» پدید آید، چنان‌چه مشمول موارد سلب مسئولیت نباشد و منتسب به ابریمنت باشد، اختلال خواهد بود و مدت‌ زمان آن در محاسبه‌ی جبران خسارت به‌کار خواهد رفت. اختلال به ‌شکل دقیق برای هر کدام از سرویس‌های ابریمنت جداگانه تعریف شده است.

جبران خسارت:میزان ریالی شارژ کیف پول که در قبال اختلال در سرویس‌دهی از سمت «ابریمنت» در حساب کاربری کاربر نزد ابریمنت محاسبه خواهد شد، به شرط آن‌که موارد اختلال گفته شده در این سند شامل آن نباشد.

سلب مسئولیت

ابریمنت مسئولیت اختلالات ناشی از حوادث طبیعی، خرابی در مراکز داده، حوادث غیرمترقبه (جنگ، هرج‌ومرج، اقدام دولت، اختلال در شبکه اینترنت جهانی و …) استفاده ناصحیح کاربر از محصولات و تغییرات شرایط استفاده از خدمات را نمی‌پذیرد.

جبران خسارت

با پیش‌آمدن اختلال در بهره‌برداری شما از هر یک از خدمات ابریمنت، جبران خسارت بر اساس قرارداد سطح کیفیت خدمات (SLA) و به شیوه‌ی افزایش شارژ حساب کاربری شما انجام می‌شود و این نوع شارژ قابلیت تسویه‌ی ریالی ندارد. تخصیص شارژ به‌عنوان جبران خسارت تنها برای کاربران مشمول قرارداد SLA انجام می‌شود و کاربرانی که دارای حساب منفی و بدهی به ابریمنت باشند شامل آن نخواهند شد. برای استفاده از این امکان لازم است شما نسبت به ارسال نامه‌ی رسمی یا ثبت «تیکت» در سامانه‌ی پشتیبانی ابریمنت با عنوان «درخواست جبران خسارت» و حاوی داده‌ها و لاگ‌های سیستمی نشان‌دهنده‌ی اختلال‌های به‌وجود آمده، اقدام کنید. ابریمنت هیچ‌گونه مسئولیتی فراتر از آن‌چه در SLA درج شده است ندارد و چیزی جز تخصیص جبران خسارت، تحت هیچ شرایطی بر عهده نخواهد گرفت.

ابریمنت مسئولیت دارد تمام سعی خود را بکند که به صورت ماهانه میزان بالایی از دسترسی به سرویس‌ها را برای کاربران فراهم آورد جز در مواردی که در بند زیر ذکر شده است:

به هنگام بروز اختلال، بجز در موارد سلب مسئولیت، با محاسبه‌ی مدت اختلال نسبت به ‌مجموع زمان فعال ‌بودن دسترسی در طول دوره‌ی‌ ۳۰ روزه، معادل ریالی درصدهای مندرج در جداول هر بخش زیر با توجه به‌ هزینه‌ی ماهانه‌ی کاربر برای هر محصول، در حساب کاربری کاربر منظور خواهد شد.

درصد مدت دسترسی ماهانه از فرمول زیر محاسبه می‌شود:

۱۰۰ × زمان دسترسی / (زمان اختلال – زمان دسترسی) = درصد مدت دسترسی ماهانه

تعریف اختلالات در ابریمنت

  • سرور ابری: از دسترس خارج شدن یا خاموش شدن ماشین مجازی به‌ شکلی که امکان اتصال به آن به هیچ روشی وجود نداشته باشد.

  • کانتینر ابری:از دسترس خارج شدن کلاستر کوبرنتیز به نحوی که امکان ایجاد اپلیکیشن جدید و یا دسترسی به اپلیکیشن‌های قبلی به هیچ نحو امکان پذیر نباشد.

  • دیتابیس ابری:از دسترس خارج شدن یا خاموش شدن دیتابیس به ‌شکلی که امکان اتصال به آن به هیچ روشی وجود نداشته باشد.

  • دیسک ابری:از دسترس خارج شدن به‌ شکلی که نوشتن و خواندن اطلاعات روی دیسک به صفر رسیده باشد.

  • شبکه:قطع شدن ارتباط سرویس ابری با اینترنت و اینترانت (شبکه‌ی داخلی ایران) به ‌شکلی که ارسال و دریافت ترافیک از تمامی مناطق جغرافیایی امکان‌پذیر نباشد. (اگر منشأ اختلال، لینک‌های اینترنت بین‌الملل کشور یا ارتباطات زیرساختی مراکزداده باشد مشمول جبران خسارت نمی‌شود).

جدول جبران خسارت

درصد مدت دسترسینرخ جبران خسارت
بزرگتر مساوی 97 درصد، کوچکتر از 99 درصد۱۰ درصد
بزرگتر مساوی 95 درصد، کوچکتر از 97 درصد۲۰ درصد
کوچکتر از 95 درصد۴۰ درصد

توافق‌نامه‌ی سطح سرویس (SLA)

متن حاضر دربرگیرنده‌ی شرایطی است که شما با مشاهده یا استفاده از محتوا، ابزارها و سرویس‌های ابریمنت، در جایگاه یک کاربر عضو شده، می‌پذیرید. این توافق‌نامه رابطه‌ی میان ما یعنی عرضه‌کننده‌ی خدمات ابری و شما، کاربر گرامی را شفاف‌تر می‌کند. در صورت بروز اختلاف این توافق‌نامه صلاحیت قانونی جهت داوری در مراجع قانونی را داراست.

کاربر با ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در ابریمنت و استفاده از هر یک از محصولات و خدمات ما تأیید می‌کند که از مفاد سندهای «شرایط استفاده از خدمات (Terms of Service)»، «توافق‌نامه‌ی سطح سرویس (SLA)» مطلع شده، آن‌ها را مورد پذیرش قرار داده و متعهد به پیروی از موارد مطرح شده است.

از آن ‌جایی که ممکن است مفاد هر یک از مستندات ذکر شده در هر زمان از سوی شرکت مهیمن، مورد بازبینی و به‌روزرسانی قرار گیرد، لازم است کاربر همواره به لینک مورد نظر مراجعه کند و از به‌روزرسانی و تغییرات احتمالی آن‌ها آگاه شود. عدم مراجعه کاربر به این اسناد، مانع از اجرای مفاد آن نخواهد بود و این مستندات بلافاصله پس از هر گونه تغییر، به اجرا گذاشته خواهد شد لذا کاربر موظف است به صورت دوره‌ای این سند را مطالعه کرده و به تاریخ بروزرسانی آن توجه کند. در صورتی که هر یک از مفاد این توافق‌نامه مورد پذیرش شما نیست، از به هیچ عنوان از محصولات و خدمات ابریمنت استفاده نکنید و اگر در حال استفاده از آن هستید به آن خاتمه دهید.

حقوق معنوی

ما از اسامی ابریمنت، Abriment و دیگر ترکیب‌های این کلمات استفاده می‌کنیم. مالکیت انحصاری و تمام حقوق مادی و معنوی این اسم، ایده‌های به‌ کارگیری شده، محصول، سرویس و محتوای منتشر شده به هر شکل در وب‌سایت abriment.com و تحت هر زیردامنه‌ی آن برای شرکت مهیمن محفوظ است و استفاده و بهره‌برداری از آن به هر شکل و با هر نیتی، برای پروژه‌ها و امور شخصی، تجاری یا عام‌المنفعه، اعم از مستقیم یا غیرمستقیم، بدون مجوز کتبی از مهیمن ممنوع و غیرمجاز است.

رابط‌های گرافیکی، طراحی و تصویرسازی‌ها، اطلاعات و داده‌ها، کدهای کامپیوتری، متون آموزشی و دیگر عناصر تولیدشده‌ی ابریمنت از مصادیق محتوای منتشر شده هستند. به هنگام هرگونه بهره‌برداری غیرمجاز، شرکت مهیمن حق پیگیری و ثبت شکایت در مراجع قانونی را برای خود محفوظ می‌دارد.

قوانین جمهوری اسلامی ایران

شرکت مهیمن در کشور ایران ثبت شده است و تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند؛ در نتیجه، انتشار و توزیع هرگونه محتوای مجرمانه از نظر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا محافظت از آن به‌کمک خدمات ابریمنت به هر شکلی، برخلاف قانون و ناقض شروط این توافق‌نامه است. ما محتوای مجرمانه را در ابریمنت نمی‌پذیریم و به ‌محض آگاهی یافتن از توزیع و محافظت چنین محتوایی، این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که سرویس‌های مورد نظر را از دسترس خارج کنیم؛ در چنین حالتی وجه دریافتی از کاربر نیز برگردانده نخواهد شد.

حمایت، همکاری و یا فروش موارد غیرقانونی اعم از مواد مخدر، اسلحه، مشروبات الکلی، همکاری و حمایت از گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب داخلی و خارجی، انتشار محتوا و تصاویر غیراخلاقی، یا هر فعالیت دیگری که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد، مشمول ممنوعیت نشر در ابریمنت خواهد شد.

حقوق مولف و سایر قوانین نافذ بین‌المللی

شما با استفاده از ابریمنت می‌پذیرید که قوانین ایران، عرف بین‌المللی اینترنت و قوانین و عرف نافذ در هر منطقه که در آن خدمات ابریمنت ارائه می‌شود را رعایت می‌کنید و هیچ‌گونه اقدامی که به هر شکل موجب ایجاد هرگونه مسئولیت برای ابریمنت شود، انجام نمی‌دهید و با وقوع این امر، تمامی مسئولیت‌های قانونی مرتبط را به‌عهده می‌گیرید.

ابریمنت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که در هر زمان بر اساس تشخیص خود یا درخواست‌ها، شکایت‌ها و گزارش‌های وارده از سوی سازمان‌های نافذ اینترنت، مراجع قانونی و نهادها و اشخاص ذی‌صلاح، نسبت به ارائه‌ی اطلاعات استفاده‌کننده از IP یا زیرساخت یا توقف عرضه‌ی خدمات به کاربر اقدام کند. در این موقعیت، وجوه پرداختی برگردانده نخواهد شد.

داده‌های محرمانه

شما با عضویت و استفاده از محصولات ابریمنت و با ذخیره‌ی داده‌ها یا عبور ترافیک وب‌سایت خود از این سامانه‌ی ابری، اجازه می‌دهید ابریمنت در چارچوب سیاست حفظ حریم خصوصی خود، تمام درخواست‌های ارسالی کاربران سایت‌تان را دریافت، بررسی و تحلیل کند، از حملات احتمالی جلوگیری به ‌عمل آورد و محتوای پالایش‌ شده را به سرور(های) اصلی بفرستد. تمام داده‌ها مربوط به یک وب‌سایت، شامل داده‌ها تماس صاحبان آن محتوا، مشخصات و رفتار کاربران، میزان و توزیع کاربری و ‌‌Certificateها نزد ابریمنت محرمانه محسوب می‌شوند و بجز در موارد الزام قانونی در اختیار هیچ شرکت یا نهاد ایرانی یا خارجی قرار نخواهد گرفت.

داده‌های غيرمحرمانه

ابریمنت اجازه دارد داده‌ها و ترافیک عبور یافته از سیستم ابری خود را پردازش کند و از آن به ‌شکل تحلیلی برای استفاده در راستای بهبود سرویس‌دهی، استقرار‌ پاپ‌های جدید، توسعه‌ی خدمات یا سایر موارد مورد نیاز استفاده و به هنگام نیاز، گزارش‌هایی را نیز منتشر کند. این داده‌ها با در نظر گرفتن محرمانگی داده‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

توجه: حکم قضایی یا اداری، دستور یا فرمان قانونی در محدوده‌ی سرزمینی جمهوری اسلامی ایران یا هر یک از نقاطی که ابریمنت در آن دارای پاپ‌سایت یا سرور است و نیز احکام صادره از مراجع ذی‌صلاح بین‌المللی، حسب‌ مورد می‌تواند بر هر یک از مقررات محرمانگی گفته‌ شده یا گفته ‌نشده اولویت داشته ‌باشد؛ به این معنا که اجرای هر یک از آن‌ها را تعلیق یا متوقف یا لغو کند و در این موقعیت هیچ‌ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد بود و ابریمنت هیچ ‌گونه مسئولیتی را در این زمینه بر عهده نخواهد داشت.

حساب کاربری

مسئولیت وارد کردن داده‌ها به‌ شکل صحیح و کامل و حفاظت از گذر واژه‌ی انتخابی‌تان صرفاً به ‌عهده‌ی شما خواهد بود و اگر ضعف گذر واژه منجر به نفوذ به‌ حساب کاربری شما شود، مسئولیتی متوجه ابریمنت نیست.

مسئولیت محافظت از رمز عبور

ابریمنت تلاش کرده است تا کاربران نتوانند از رمز عبور ساده استفاده کنند اما ممکن است کاربران از رمزهای عبور متداول استفاده کنند یا در حفظ و نگه‌داری رمز عبور خود دقت کافی را نداشته باشند. در این موقعیت با سواستفاده از آن رمز عبور ممکن است وب‌سایت توزیع‌شده و امن‌شده در ابریمنت، با اختلالاتی مواجه شود یا مورد سوءاستفاده قرار گیرد. در این موقعیت ابریمنت هیچ‌گونه مسئولیتی را قبول نخواهد کرد.

ابریمنت به ‌شدت تأکید می‌کند از رمز عبورهای پیچیده استفاده کنید و از انتشار آن به‌ شکل مجازی و فیزیکی بپرهیزید.

ارتباطات دیجیتال

با استفاده از خدمات ابریمنت، شما موافقت می‌کنید ارتباطات دیجیتال مانند دریافت اطلاعیه، ایمیل، پیامک، اعلان، پشتیبانی به ‌شکل پاسخ به «تیکت» و ... جایگزین روش‌های سنتی ارتباطات مانند فکس، تلفن، نامه و مراجعه حضوری شود؛ در نتیجه، هرگونه مکاتبه به ‌روش‌های دیجیتال ذکرشده از نظر قانونی معتبر خواهد بود.

عضویت خبرنامه

با ساخت حساب کاربری ابریمنت موافقت می‌کنید ایمیل‌ها و پیامک‌های (SMS) اطلاع‌رسانی و خبرنامه‌ی ابریمنت برای‌تان ارسال شود. اگر تمایلی به دریافت این موارد ندارید، می‌توانید اشتراک خود را لغو کنید، اما در این موقعیت، ابریمنت مسئولیتی در قبال بی‌اطلاعی شما از پیام‌هایی که از این مسیرهای ارتباطی منتشر می‌شوند، نخواهد داشت.

استفاده از خدمات رایگان

اگر از خدمات رایگان ابریمنت استفاده می‌کنید، مشمول پشتیبانی اختصاصی، قرارداد سطح کیفیت خدمات (SLA) و جبران خسارت اختلال نمی‌شوید. ابریمنت در تغییر قابلیت‌ها و ویژگی‌های سطح رایگان خدمات خود در هر زمان، یا حذف آن به‌طور کلی، مختار است و ارائه‌ی رایگان این خدمات یا تداوم آن‌ها هیچ‌گاه تعهدی برای ابریمنت ایجاد نخواهد کرد.

لازم به ذکر است سیاست مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) در خدمات و بسته‌های رایگان ابریمنت اجرا خواهد شد.

نسخه‌ی آزمایشی

آن دسته از خدمات ابریمنت که در وضعیت «نسخه‌ی آزمایشی» و «Beta» اعلام می‌شوند، در وضعیت پایدار نیستند و نباید از سوی کاربران برای تولید و عرضه‌ی محصول نهایی و اصلی‌‌شان به‌کار گرفته شوند. ابریمنت این اختیار را دارد که هر زمان در خدمات نسخه‌ی آزمایشی خود تغییر ایجاد کند یا اطلاعات موجود روی این دسته از خدمات را حذف کند. در مورد اخیر، بازگردانی اطلاعات ممکن نخواهد بود.

کد هدیه

کد هدیه و تمام مبالغی که در تبلیغات و کمپین‌ها به ‌عنوان هدیه به کاربران داده می‌شود، تنها برای همان کاربر قابل استفاده خواهد بود. فروش، واگذاری یا انتقال آن به کاربر دیگر ممکن نیست. هم‌چنین امکان بازگشت وجه آن به مشتری و تسویه ریالی این کدها وجود ندارد. به طور کلی امکان هیچ‌گونه بازگشت وجه پرداخت شده وجود ندارد. هر کد هدیه‌ای که ابریمنت صادر می‌کند دارای تاریخ انقضای مشخصی است و چنان‌چه کاربر در مدت زمان معتبر از کد هدیه استفاده نکند، کد مورد نظر دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

سیاست مصرف منصفانه

منابع اختصاص داده شده در هر بسته از محصولات ابریمنت به شکلی طراحی شده است که پاسخ‌گوی نیاز عموم کاربران این بسته با مصرف عادی و متعارف باشد. بر این اساس اگر میزان مصرف شما از محدوده‌ی منصفانه (Fair Usage Policy) عبور کرد، سرویس شما دچار محدودیت خواهد شد. سیاست مصرف منصفانه به شکل ماهانه و به ازای هر اکانت خواهد بود و در همه‌ی بسته‌های رایگان و پولی محصولات ابریمنت اعمال خواهد شد.

چنانچه مصرف شما از محصولات ابریمنت، پایداری و عملکرد سرویس‌های ما را دچار اختلال کند یا کیفیت سرویس سایر کاربران را تحت تاثیر قرار دهد، کارشناسان ابریمنت می‌توانند با توجه به سیاست مصرف منصفانه روی سرویس شما محدودیت اعمال کنند. تعیین عبور کردن یا نکردن از حد مصرف منصفانه با تشخیص کارشناسان ابریمنت است. اگر ابریمنت تشخیص دهد استفاده کاربر از محصولات و خدمات در سطحی خارج از سیاست مصرف منصفانه قرار دارد، می‌تواند بلافاصله و بدون رضایت او خدمات ارائه شده و محصولات در دسترسش را قطع کند و این وضعیت را از طریق ایمیل به کاربر اطلاع دهد.

خاتمه دادن به سرویس‌دهی

برای لغو دریافت خدمات لازم است در حساب کاربری‌، همه‌ خدمات را متوقف و اطلاعات مربوط به هر خدمت را حذف کنید، در غیر این صورت این خدمات فعال تلقی می‌شود و مسئولیت تسویه‌حساب آن، به‌ عهده‌ی شما خواهد بود. لغو استفاده‌ از هر یک از خدمات ابریمنت به این معنی است که شما به شکل رسمی اعلام می‌کنید به داده‌های مربوط به هر خدمت احتیاجی ندارید. اگر شارژ کیف پول شما منفی شود، بر اساس قواعد بند «شرایط و روند قطع سرویس‌های ابریمنت» با سرویس‌های شما رفتار خواهد شد. اگر ابریمنت تشخیص دهد فعالیت کاربر به زیرساخت‌ها و کسب‌ و کار ابریمنت آسیب می‌رساند یا در آینده آسیب‌رسان خواهد بود یا ممکن است فعالیت کاربر به سایر کاربران ابریمنت یا کاربران اینترنت خسارتی وارد کند، می‌تواند بلافاصله و بدون رضایت کاربر خدمات ارائه شده و محصولات در دسترس او را قطع کند و این وضعیت را از طریق ایمیل به اطلاع صاحب حساب برساند.

اگر استفاده‌ی شما از محصولات ابریمنت خارج از قواعد قوانین و مقررات ابریمنت باشد، ابریمنت بلافاصله پس از آگاهی از این موضوع می‌تواند بدون اطلاع، سرویس‌های شما را قطع و اکانت‌تان را محدود کند.

حذف حساب کاربری

کاربر با رعایت شرایطی که در ادامه گفته خواهد شد، می‌تواند حساب کاربری خود را حذف یا غیر فعال کند:

برای این کار لازم است کاربر درخواست مکتوب خود را به نشانی ایمیل ابریمنت ارسال کند. ابریمنت پس از بررسی این درخواست، امکان حذف یا غیرفعال کردن حساب را به کاربر اعلام خواهد کرد.

به دلایل قانونی (مبارزه با پول‌شویی و کلاهبرداری‌های اینترنتی) حتی پس از تأیید، امکان حذف حساب کاربری، اطلاعات و تراکنش‌های مالی آن حساب، نزد ابریمنت باقی خواهد ماند.

دامنه‌ی خدمات پشتیبانی فنی

کارشناسان پشتیبانی فنی ابریمنت تنها در حوزه‌ی زیرساخت ابری و مشکلات مرتبط با محصولات ابریمنت به ارائه پشتیبانی می‌پردازند و مسئولیتی در قبال نصب، نگه‌داری و رفع اشکال سرویس‌ها و نرم‌افزارهایی که کاربران به کمک زیرساخت ابریمنت راه‌اندازی می‌کنند یا زیرساخت‌ها و نرم‌افزارهایی که به هر شکل به ابریمنت متصل می‌کنند (خدمات DevOps)، ندارند.

نکته 1: امکان ثبت درخواست پشتیبانی فنی در حوزه خدمات DevOps توسط کاربر وجود دارد (پشتیبانی عادی). در این حالت کارشناسان ابریمنت پس از بررسی درخواست ثبت شده، طی 24 ساعت کاری مدت زمان لازم برای انجام درخواست را در قالب نفر ساعت به همراه موعد تحویل کار به کاربر اعلام می‌کنند که در صورت تایید، با دریافت هزینه خدمت به صورت جداگانه، خدمت مورد نظر برای مشتری انجام خواهد شد. بدیهی است در این حالت ابریمنت تعهدی در زمینه زمان شروع خدمت نخواهد داشت و این امر با توجه به حجم پروژه‌هایی که کارشناسان ابریمنت درگیر آن‌ها هستند متفاوت خواهد بود.

نکته 2: آن دسته از کاربرانی که در نظر دارند تا از خدمات DevOps به صورت ماهیانه استفاده کنند می توانند از «پشتیبانی ویژه» ابریمنت استفاده کنند. در این حالت ماهانه حداقل 20 نفر ساعت کارشناسان ابریمنت به نگه‌داری و پایش اختصاصی کاربر تخصیص داده خواهد شد(این مقدار بسته به نیاز می‌تواند طی توافق افزایش یابد). کارشناسان ابریمنت پس از دریافت و بررسی درخواست ثبت شده، طی 24 ساعت کاری مدت زمان لازم برای انجام درخواست را در قالب نفر ساعت به همراه موعد تحویل کار به کاربر اعلام می کنند که در صورت تایید ایشان، طی 24 ساعت کاری فرایند رفع درخواست آغاز خواهد شد. بدیهی است پس از اتمام حد توافق شده (نفر ساعت)، کاربر تنها می تواند از «پشتیبانی عادی» بهره گیرد.

امنیت و لایسنس نرم‌افزارهای Third-party

ابریمنت به‌عنوان عرضه‌کننده‌ی خدمات زیرساخت، تنها مسئولیت تضمین امنیت محصولات خود را برعهده دارد و چنانچه کاربری روی زیرساخت ابریمنت سرویسی ایجاد کند یا نرم‌افزاری نصب کند که منجر به ضعف امنیتی شود یا اطلاعات وی به سرقت برود، مسئولیتی متوجه ابریمنت نخواهد بود؛ با این حال، ابریمنت می‌تواند که به هنگام ایراد هرگونه زیان یا اخلال در سرویس‌ها و خدمات قابل ارائه از سوی ابریمنت در اثر نصب هرگونه بدافزار نسبت به‌ جبران خسارت و پیگیری قانونی اقدام کند.

مسئولیت رعایت قوانین مرتبط با License نرم‌افزارهایی که شما به کمک زیرساخت ابریمنت نصب و راه‌اندازی می‌کنید برعهده‌ی شماست و ابریمنت مسئولیتی نخواهد داشت.

تهیه نسخه‌ی پشتیبان

شما با استفاده از خدمات ابریمنت موظف به تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان (Backup) از آن دسته از اطلاعاتی می‌شوید که روی زیرساخت ابریمنت دارید. ابریمنت مسئولیتی در قبال تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان از اطلاعات کاربران و بازگرداندن اطلاعات از دست رفته، که به‌ دلیل خطای کاربران یا هر دلیل دیگری رخ داده ‌است، ندارد.

پیش ‌فرض ما این است که کاربران از داده‌های حساس خود مرتب بکاپ تهیه می‌کنند و مسئولیت آن را بر عهده دارند؛ از این رو ابریمنت مسئولیتی در قبال داده‌ها و اطلاعات از دست ‌رفته نمی‌پذیرد.

قیمت‌گذاری و تغییرات قیمت

قیمت تمامی سرویس‌ها و محصولات ابریمنت به ‏شیوه‌ی Pay-As-You-Go و مطابق آن‌چه در صفحه قیمت‌گذاری آمده است، به‌شکل ساعتی و بر اساس قیمت روز محاسبه می‏‌شود.

تغییرات قیمت محصولات ابریمنت، پیش از اجرایی شدن، از راه سایت یا ایمیل به اطلاع‌ کاربران می‌‏رسد و از زمان تغییر قیمت، هزینه‌ها بر اساس قیمت‌گذاری جدید، برای تمام مشتریان (قدیم و جدید) محاسبه خواهد شد.

شرایط و روند قطع سرویس‌های ابریمنت

با توجه به شیوه‌ی قیمت‌گذاری محصولات و خدمات ابریمنت، کاربر باید نسبت به شارژ حساب کاربری خود در زمان مناسب اقدام کند. اگر شارژ کیف پول منفی (بدهکار) شود (میزان مصرف از میزان شارژ کیف پول بیش‌تر شود) ابریمنت از طریق ایمیل اخطار قطع ارائه خدمات را برای کاربر ارسال می‌کند. با تداوم منفی بودن شارژ کیف پول حساب کاربری، طبق جدول زیر ارائه خدمات و دسترسی به محصولات ابریمنت قطع می‌شود. ابریمنت مسئولیتی در قبال از دست رفتن داده‌های‌ کاربر بر اثر پاک شدن منابع به دلیل منفی بودن حساب ندارد.

سرور ابری
بلافاصلهدسترسی شما به پنل قطع می‌شود.
پس از 24 ساعتشبکه ماشین‌های شما قطع می‌شود و به پنل و SSH دسترسی نخواهید داشت.
پس از 48 ساعتماشین‌های شما خاموش می‌شوند اما هزینه‌ی فضای ذخیره‌سازی هم‌چنان محاسبه و از شارژ کیف پول شما کم می‌شود.
پس از یک هفتهماشین‌ها، اسنپ‌شات‌ها، دیسک‌ها و تمام IPهای شما پاک می‌شوند و امکان بازگرداندن اطلاعات آن‌ها به هیچ‌وجه وجود نخواهد داشت.

توجه: اگر کاربر بیش از اندازه منصفانه، اقدام به مصرف IOPS دیسک و PPS شبکه کند، دسترسی به ماشین به‌شکل خودکار قطع خواهد شد. در این حالت برای بازیابی دسترسی، نیاز است برای واحد پشتیبانی فنی تیکت ارسال کنید.

توجه: اگر پس از خاموش شدن ماشین‌ها، حساب‌تان را شارژ کنید، لازم است به‌شکل دستی ماشین‌های خود را دوباره روشن کنید.

توجه: اگر از دیسک‌های ذخیره‌سازی محلی (Local Storage) استفاده می‌کنید در نظر داشته باشید، به دلیل آن که این دیسک‌ها به‌شکل فیزیکی به سرورهای محاسباتی متصل هستند، در برابر خرابی و از دست دادن داده مقاومتی ندارند.

مواردی که باعث از دست رفتن این دیسک‌ها می‌شود به شرح زیر است:

  • به هر دلیلی خرابی در دیسک فیزیکی در لایه‌ی زیرساخت رخ دهد.

  • ماشین از روی سرور فیزیکی به هر دلیلی جابه‌جا شود. (مانند تغییر اندازه)

  • هنگام بروز مشکل روی سرور محاسباتی که ماشین و دیسک در آن قرار دارد. در این حالت تا زمان رفع مشکل سرور، دسترسی به داده‌ها ممکن نخواهد بود.

ابریمنت در برابر از دست رفتن داده‌های‌تان بر اثر مواردی که در بالا ذکر شد، مسئولیتی ندارد. شما لازم است برای کاهش ریسک‌های احتمالی، مکانسیم‌های کلاسترینگ را در سطح نرم‌افزار پیاده‌سازی کنید.

کانتینر ابری
بلافاصلهدسترسی شما به پنل قطع می‌شود.
پس از 24 ساعتشبکه ماشین‌های شما قطع می‌شود و به پنل و SSH دسترسی نخواهید داشت.
پس از 48 ساعتاپلیکیشن‌های پروژه‌های شما خاموش خواهند شد اما هزینه‌ی فضای ذخیره‌سازی هم‌چنان محاسبه و از شارژ کیف پول شما کم می‌شود.
پس از یک هفتهپروژه‌های شما پاک خواهند شد.

توجه: پس از پاک شدن پروژه‌ها، امکان بازگرداندن آن‌ها به هیچ‌وجه وجود نخواهد داشت.

دیتابیس ابری
بلافاصلهدسترسی شما به پنل قطع می‌شود.
پس از 24 ساعتدیتابیس‌های شما خاموش خواهند شد اما هزینه‌ی فضای ذخیره‌سازی هم‌چنان محاسبه و از شارژ کیف پول شما کم می‌شود.
پس از 48 ساعتدیتابیس‌های شما پاک خواهند شد.

توجه: پس از پاک شدن دیتابیس‌ها، امکان بازگرداندن آن‌ها به هیچ‌وجه وجود نخواهد داشت.

مالیات بر ارزش‌افزوده

با توجه به شیوه‌ی قیمت‌گذاری محصولات و خدمات ابریمنت، کاربر باید نسبت به شارژ حساب کاربری خود در زمان مناسب اقدام کند. اگر شارژ کیف پول منفی (بدهکار) شود (میزان مصرف از میزان شارژ کیف پول بیش‌تر شود) ابریمنت از طریق ایمیل اخطار قطع ارائه خدمات را برای کاربر ارسال می‌کند. با تداوم منفی بودن شارژ کیف پول حساب کاربری، طبق جدول زیر ارائه خدمات و دسترسی به محصولات ابریمنت قطع می‌شود. ابریمنت مسئولیتی در قبال از دست رفتن داده‌های‌ کاربر بر اثر پاک شدن منابع به دلیل منفی بودن حساب ندارد.

حوادث غیرمترقبه

با توجه به شیوه‌ی قیمت‌گذاری محصولات و خدمات ابریمنت، کاربر باید نسبت به شارژ حساب کاربری خود در زمان مناسب اقدام کند. اگر شارژ کیف پول منفی (بدهکار) شود (میزان مصرف از میزان شارژ کیف پول بیش‌تر شود) ابریمنت از طریق ایمیل اخطار قطع ارائه خدمات را برای کاربر ارسال می‌کند. با تداوم منفی بودن شارژ کیف پول حساب کاربری، طبق جدول زیر ارائه خدمات و دسترسی به محصولات ابریمنت قطع می‌شود. ابریمنت مسئولیتی در قبال از دست رفتن داده‌های‌ کاربر بر اثر پاک شدن منابع به دلیل منفی بودن حساب ندارد.

تغییرات در ابریمنت

با توجه به شیوه‌ی قیمت‌گذاری محصولات و خدمات ابریمنت، کاربر باید نسبت به شارژ حساب کاربری خود در زمان مناسب اقدام کند. اگر شارژ کیف پول منفی (بدهکار) شود (میزان مصرف از میزان شارژ کیف پول بیش‌تر شود) ابریمنت از طریق ایمیل اخطار قطع ارائه خدمات را برای کاربر ارسال می‌کند. با تداوم منفی بودن شارژ کیف پول حساب کاربری، طبق جدول زیر ارائه خدمات و دسترسی به محصولات ابریمنت قطع می‌شود. ابریمنت مسئولیتی در قبال از دست رفتن داده‌های‌ کاربر بر اثر پاک شدن منابع به دلیل منفی بودن حساب ندارد.